Mam na imię Monika. Psychoterapia i psychologia są moją pasją. Bogactwo życia wewnętrznego człowieka wciąż mnie zadziwia i zachwyca. Życie wychodzi nam naprzeciw, stawia przed nami różne możliwości i popycha do zmian. Dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem chciałabym Ci towarzyszyć i wspierać w procesie ich wprowadzania. Zmiana zawsze kosztuje. Budzi lęk i opór, choćby była najbardziej upragniona. Kiedy mamy kogoś życzliwego, kto trwa przy nas zarówno w chwilach entuzjazmu, jak i gdy jesteśmy rozczarowani i zniechęceni, łatwiej jest wytrwać w tym trudnym procesie.
W swojej pracy stosuję przede wszystkim podejście terapeutyczne skupiające się na terapii CBT (Cognitive-Behavioral Therapy), która jest oparta na głębokim zrozumieniu związku między myślami, uczuciami i zachowaniami. Chętnie także korzystam z technik podejścia dialektyczno-behawioralnego, terapii Akceptacji i Zaangażowania czy Terapii Schematów.
Całkowicie poufne, prowadzone w bezpiecznej atmosferze sesje pomogą Ci poprawić jakość Twojego życia, osiągnąć Twoje bliższe i dalsze cele oraz zadbać o ważne dla Ciebie relacje. Będzie temu sprzyjać budowanie relacji o wymiarze terapeutycznym, pełnej empatii, autentyczności i bezwarunkowej akceptacji. Moim celem jest pomóc Ci w identyfikacji i zmianie negatywnych wzorców myślowych oraz wzbudzaniu pozytywnych emocji i bardziej funkcjonalnych zachowań.
Jestem przekonana, że wspólnie możemy osiągnąć pozytywne zmiany i poprawić Twoje samopoczucie.
Moja droga zawodowa
Moja droga zawodowa rozpoczęła się od ukończenia socjologii na KUL. Potem przez wiele lat pracowałam jako kurator sądowy, asystent w kancelarii prawnej. Ukończyłam studia kwalifikacyjne z pedagogiki przedszkolnej i przez kilkanaście lat prowadziłam własne przedszkole i żłobek. Moja psychologiczna droga rozpoczęła się studiami kwalifikacyjnymi na kierunku psychoonkologia na KUL. Tam właśnie dowiedziałam się o możliwościach zastosowania wielu poznawczych i behawioralnych strategii podczas ustalenia rozpoznania, wdrożenia terapii i w okresie po leczeniu chorób onkologicznych. Rozpoczęłam kończące się certyfikatem PTTPB szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Akademii Interego, a następnie studia na kierunku psychologia.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam na stażu i praktyce zawodowej w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji w Lublinie. Pracowałam także jako wolontariusz w hospicjum i wolontariusz-psychoterapeuta w Klubie Samopomocy „W Centrum miasta” w Lublinie.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej. Dbając o dobro moich klientów, pracuję pod stałą superwizją. Intensywnie się szkolę, biorę udział w kursach, wykładach, webinarach.
Z kim pracuję . . .
Z każdym, kto podjął decyzję o zmianie swojego funkcjonowania i wykorzystaniu w pełni swoich możliwości.
Skorzystaj z psychoterapii, kiedy pojawiają się takie problemy jak:
objawy depresji
zaburzenia lękowe
objawy nerwicy
brak chęci do życia
uzależnienia
zaburzenia odżywiania
fobie
zaburzone relacje rodzinne
zaburzone relacje społeczne
autoagresja
trudności w budowaniu związków
niskie poczucie własnej wartości
psychogenne dolegliwości bólowe
obsesyjne myśli
izolowanie się od świata zewnętrznego
zaburzenia seksualne o podłożu psychicznym
utrata kontaktu z rzeczywistością
uczucie odrealnienia
przedłużający się smutek po utracie bliskiej osoby
inne problemy emocjonalne czy psychiczne…
objawy depresji
zaburzenia lękowe
objawy nerwicy
brak chęci do życia
uzależnienia
zaburzenia odżywiania
fobie
zaburzone relacje rodzinne
zaburzone relacje społeczne
autoagresja
trudności w budowaniu związków
pragnienie akceptacji bliskich lub społeczeństwa
sięganie po alkohol lub inne używki w sytuacji wzmożonego napięcia
zaburzenia odżywiania
uczucie osamotnienia i izolacji
niechęć do wychodzenia z domu i kontaktów z ludźmi
różnego rodzaju dolegliwości bólowe nie mające związku z żadną chorobą
Oferuję terapię indywidualną stacjonarnie i online oraz zapewniam: